Chci krásné vlny aneb příběhy na téma trvalá

chci-krasne-vlny-trvalaDobrý den, i já Vám prozradím moje vlasové příběhy. Když jsem byla malá holčička, toužila jsem po dlouhých vláskách. Chtěla jsem mít krásné dlouhé a vlnité vlásky jako moje barbínka.

Jenže maminka byla "praktická" a sestřička se zrovna učila na kadeřnici, tudíž se na mě učila tak trochu stříhat a já měla střih alá hrnec. Ofinu podle pravítka a k tomu v té době velké kulaté brýle. Místo barbínky byl ze mě brejlatý kastrůlek s předkusem. V dospívání jsem si nechala konečně narůst dlouhé vlasy pod lopatky a chtěla jsem je mít kudrnaté, vlnité jako moje barbínka z dětství.

Svěřila jsem se do péče sestry, která již nějakou dobu kadeřničila. Na vlasy aplikovala trvalou ondulenci a protože mám vlasy zdravé jako koňské žíně nechala mi trvalou působit podstatně déle než je zvykem. Během čekání na "vlny" jsem si v duchu promítala, jak budu krásně vlnitá, jak budu vlnkama se vlnit před klukama, jakou budu mít krásnou hřívu... Po uplynutí doby působení mi sestřička řekla: "Po týhle době působení trvalý budeš kudrnatá jako pudl". Vlásky mi smyla a řádně ošetřila. Po vysušení jsme zjistily, že moje žíně jsou tak zdravé, že se ani vlásek nezkřivil tedy nezvlnil.

Moje sny o krásných, vlnitých vláskách v tu chvíly padly a já se rozplakala. Sestra si sedla a nechápavě kroutila hlavou. Dnes mám po několika extrémních účesech opět dlouhé vlasy pod lopatky a o vlnách si nechám jen zdát. Barbínku mám vystavenou ve vitrínce a vždy když se na ni podívám mi nezbývá než si říct: "nemůžeš mít všechno" Hold některé sny se opravdu nedají splnit.

Zaslala Alča, děkujeme!

-------------------------------------- 

Romantický účes z vlnitých dlouhých vlasů hnědé barvy s blond melírem a s rovnou ofinou do čelaPred trinástimi rokmi som mala stužkovú a ako každá žena som chcela vyzerať dobre. Tak som si našla obrázok, ako by som chcela mať upravené vlasy a išla som do kaderníctva. No nebol to dobrý nápad. Kaderníčke som ukázala obrázok a povedala som jej, že chcem na to šetrnú trvalú.

Mám jemné vlasy a chcela som veľké kučery. Kaderníčka ma ostrihala, dala šetrnú trvalú na malinké natáčky a mala som ju skoro hodinu na hlave, lebo tam mala známu a rozprávala sa. Začala ma štípať celá hlava. Keď mi to nakoniec dala dole, všetko to rozčesala a natočila na veľké natáčky. Keď dala tieto dole, všetko znova rozčesala a začala tupírovať.

Mala som riadny výbuch na hlave. Keď som si chytila vlasy ostávali v ruke. Priznám sa, začala som plakať. Stužková na druhý deň a ja som mala zničené vlasy, ktoré aj riadne smrdeli od tej trvalej. Ani zďaleka sa to nepodobalo na to,čo som jej doniesla na obrázku. Keď som jej to povedala, ona na to odpovedala, že nemám na ten účes vlasy. Mala som skazenú celú stužkovú. Chcela som sa dať ostrihať do hola, no nenabrala som odvahu. Čakala som než to vyrastie a potom som sa dala ostrihať na krátko. Tak takto dopadla moja stužková.

Zaslala vierulik, děkujeme!

Podobné články

Victoria Beckham - Krátké mikádo střižené do podkovy, blond platinové barvy, s pěšinou na straněDobrý den, také já se podělím se svým zážitkem a možná mi i někdo poradí.... Celý život jsem nosila střídavě dlouhé, polodlouhé a krátké vlasy, chodila jsem ke kadeřnicím, ale stříhala se i sama.

vodnik-cesilko-a-jine-pribehyMinulý týden jsem se vzbudila a na stole ležel lísteček s tímhle vzkazem: "Tak hned po ránu něco pro zasmání...Už nevím, jak bych se udělala krásná, tak jsem si na hlavu napatlala to tvé barevné tužidlo...

Asymetrická, dlouhá ofina s hladkou délkou vlasůDvoubarevný střih s rovnou, plnou ofinouJemně zaoblený sestřihRáda bych přispěla svou "troškou do mlýna" a posílám Vám svou cestu k Andělovi - ke kadeřnici, která ze mě udělá hezčí a to mi pouze upraví vlasy.

kudrlinykudrlinykudrlinyRozhodla jsem se Vám napsat kudrnatý příběh svých vlasů…   "Nazdar pudle" - zdraví s nadšeným úšklebkem fotbalista svou ne zrovna pohlednou bývalou spoluhráčku. "Zdar Ondro," odpovím.

JE TO PRESNE TAK JAK PISE ANONYM JSEM VYUCENA RADU LET A TAKY SE OBCAS NECO NEPOVEDE,,,,,,,

Dobry den , je mozne na vas nekde navstivit ?

Dělat trvalou na dlouhé vlasy a použít malé natačky je asi nejvetší kravina co se muže udelat, nekteré kadernice se učili na malých natackach styl kudrlinek které dríve vyžadvali spís starší dámy, ale na dlouhé vlasy ne použivají za prvé vetsí natacky, prípadne se natačky kombinují a už vubec neplatí pravidla natacení vse dozadu, natačí se do tvaru učesu. Mimo jiné hodne kadernic na vas setrí a nedají vám dostatecné množství trvalé což ma za nasledek že se valsy nezvlni....Trvalá je fajn zaležitost na dlouhé vlasy ovšem se musí vedět jak se to delá. A jak sem zde cetl každý vas príspevek zminuje pouze natocení na natacky a poté sundaní, je to trochu jinak 1.krok natocení 2. nanesení trvalé (nesmí se sní setrit!).3 spláchnutí vodou 4. nanesení ustalovace. 5 sundavání natacek 6. vypláchnutí a jemné přemytí 7. styling na vlasy po trvalé...

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď