Můj příběh po potratu

mujpribehpopotratu.jpgJe mi 33 let a mám dvě děti (syna 11 a dceru 7 let). Před několika lety jsem nechtěně otěhotněla a pak jsem podstoupila potrat, protože manžel si další dítě nepřál.

Je mi 33 let a mám dvě děti (syna 11 a dceru 7 let). Před několika lety jsem nechtěně otěhotněla a pak jsem podstoupila potrat, protože manžel si další dítě nepřál. Na tu interrupci mne poslal on, sama bych určitě nešla, jenže on je ten, kdo nás živí a má za nás zodpovědnost; tak zněly i jeho argumenty. Zákrok se napoprvé nepovedl a já musela na opakování. Pak začaly psychické potíže, hlavně výčitky. Vím, že to zní divně, ale vrací se mi stále a pokaždé naprosto v nečekaný okamžik.

Můj muž je o 18 let starší, tichý a zamlklý typ. Jeho první manželství ztroskotalo a pokud vím, jeho první žena byla na interrupci dvakrát, ale podle muže vždy z vlastní vůle. Jenže já jsem asi jiná. Nevím, jestli si to uvědomuje. Hned po tom druhém zákroku a vlastně i po tom prvním se ke mně choval jakoby se nic nestalo, byl zcela chladný. Já jsem po čase musela kvůli nočním můrám, ve kterých mě budil malý chlapeček s výčitkou, že jsem ho nechala zabít, vyhledat psycholožku. Ta byla moc milá a úžasná, dá se říct, že mne hned napoprvé postavila na nohy. Léky, co mi napsala, jsem ale nezačala nikdy užívat a vlastně jsem k ní pak už nikdy nešla. Vím, že to je chyba, ale já se styděla sedět v čekárně plné lidí.

Teď, ať vyvstane jakýkoliv problém, tak se vše vrací, a když se hodně ovládám, aby moje děti a okolí nic nepoznalo, tak začnu mít nepříjemný tik v oku, celá se zpotím a je mi fyzicky strašně zle. Nemohu najít cestu zpět k manželovi. Je mi odporný a nechci s ním nadále žít. Jsem už velmi dlouho rozhodnuta odejít, ale mojefinanční možnosti jsou samozřejmě dosud velmi omezené. Dnes mi ráno řekl, že kvůli tomu, že o rozchodu uvažuji, se zabije. Už takto vyhrožoval několikrát za celou dobu od potratu, kdy já k němu cítím naprostý odpor, a vždy čekal, že se slituji a vrátím. Jsem zoufalá a na dně a nevím, jak dál pokračovat v řešení téhle naší situace. Nechci ho odtrhnout od dětí, ale chci, aby mě nechal jít. Hrozně mi ublížil a neumím mu to odpustit. To dítě... A já ho vždy psychicky podporovala. Dnes mám mít pohovor kvůli případnému novému zaměstnání a vůbec nevím, jak to zvládnu. Pro mne je náročné žít obyčejný život.

Eva

Podobné články

mimi mimi a maminkadoktorNebylo snadné najít adresu muže, který provedl více než 60 000 potratů. Tím nechci říct, že potratoví lékaři žijí ve skrytu a vyhýbají se veřejnosti.

jak-mi-manzel-vybiral-ucesVždy, když jsem šla ke kadeřnici, vědela jsem, jak se chci nechat ostříhat a nabarvit, a většinou jsem byla spokojená...Ale jednou v živote jsem jsem dala na radu manžela...

vodnik-cesilko-a-jine-pribehyMinulý týden jsem se vzbudila a na stole ležel lísteček s tímhle vzkazem: "Tak hned po ránu něco pro zasmání...Už nevím, jak bych se udělala krásná, tak jsem si na hlavu napatlala to tvé barevné tužidlo...

Victoria Beckham - Krátké mikádo střižené do podkovy, blond platinové barvy, s pěšinou na straněDobrý den, také já se podělím se svým zážitkem a možná mi i někdo poradí.... Celý život jsem nosila střídavě dlouhé, polodlouhé a krátké vlasy, chodila jsem ke kadeřnicím, ale stříhala se i sama.

Ahoj, taky si myslím, že dobrá psycholožka by bylo řešení, ale jako ještě lepší řešení mi přijde, že by bylo fajn, kdybys mohla potkat muže, kterého bys dokázala milovat. Víš, udělala jsi něco, co jsi tak vnitřně necítila a proto máš teď takové výčitky a k manželovi odpor. Moc bych Ti přála, aby ses z toho vztahu dokázala vymanit. Začít se dá vždycky znova a s někým, kdo Tě bude milovat. Jsi ještě mladá, a tak nic není ztraceno. Kdyby sis o tom chtěla "popovídat" po mejlu, tak mi písni na viviven.viv@seznam.cz. Držím Ti palce, abys našla sílu a odvahu začít znova! viv

Ja k psycholozce chodim. Jestli chces poradit napis na il-hr@seznam.cz

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď