Příběh Terezy P.: Kudrliny - dar nebo prokletí?

kudrlinykudrlinykudrlinyRozhodla jsem se Vám napsat kudrnatý příběh svých vlasů…   "Nazdar pudle" - zdraví s nadšeným úšklebkem fotbalista svou ne zrovna pohlednou bývalou spoluhráčku. "Zdar Ondro," odpovím.

kudrlinyKolem třinácti let byla zmíněná rasa roztomilého psa mou méně roztomilou právě se rozšiřující přezdívkou.  Vznikla bleskovou přeměnou slova Pudlinka, které pro mé oslovení kdysi naoko použil jeden z mých spolužáků. Těžko by tenkrát vytušil "jak se to chytne".  Nebyl totiž jediný, kdo si všiml mých pochroumaných vln sem tam vykukujících z podivného chemlonu, jenž se mi pravidelně po umývání a fénování vlasů objevoval na hlavě jako následek bezcitného kartáčování neposlušné dlouhé hřívy. 


V porodnici dospělí obdivovali mé husté tmavé vlásky, s kterými jsem přišla na svět. Když jsem byla malá a roztomilá, tvrdili mi, že mám vlasy jako princezna. Jak asi tušíte, něco se změnilo. O pár let později by mě přirovnával k princezně jen slepý nebo blázen, dost možná slepý blázen. Kulaté brýle, rozhárané vlasy, později akné a rovnátka. Mé sebevědomí muselo upadnout do kómatu, neboť jsem ztratila soudnost a nijak zásadně se netrápila tím, co se dělo s mým vzhledem.

kudrliny

Kadeřnice mě litovali, byla jsem pro ně oběť svých vlasů, označovali mě za chudáka. Já si ale jejich slova plně neuvědomovala, nebo ani nechtěla uvědomit, a nic si z toho nedělala.


Brzy se má máma postarala o velkou změnu. Rozhodla se mi odkrýt část obličeje přikrytou hustou střechou a nechala mě nakrátko oškubat. Jak jinak, než zrovna před školním focením, abych tzv. "vypadala". Ano vypadala jsem, rozhodně ne lépe.


kudrlinyVlasy dorostly a se střední školou se mi dostala do ruky žehlička na vlasy a já si na chvíli myslela, že mám vyhráno. Když jsem pak poprvé přišla za naší partou z bývalého týmu namalovaná a s vlasy narovno, strhl se s mým příchodem v hospodě povyk a smích. Pro kluky to bylo stejný pozdvižení, jako by se vyfiknul jeden z nich. Na rovné vlasy si mé okolí rychle zvyklo. Od třetího ročníku "už" u mě bylo malování rutinní záležitostí. Časem mě žehlení vlasů omrzelo, stejně tak jsem zavrhla i česání.

 

kudrlinyPřed nástupem do dalšího ročníku jsem na léto odjela na zahraniční stáž, kde jsem poznala nové lidi, nejen cizince, ale i kluky z Moravy. Líbilo se mi, že na mě měli jiný pohled než mí stávající přátelé. Pudl zůstal v Česku a mé vlasy, úsměv i oči "sklízely ovace." Přes léto ze mě ti kluci udělali holku. Jednoduše mi dali podmět, zvedli z postele moje probouzející se sebevědomí a já s ním musela začít něco dělat, a tím změnila své myšlení. Vzpomínám si, jak mi po mém návratu několik lidí s úsměvem říkalo, že jsem "jiná" - beru to trochu jako důkaz. Nešlo jen o vzhled, ale i o styl.

 

kudrliny 


Vím, že mé vlasy nejsou dokonalé a zdravé, nedělám si s nimi moc práce, ale věřím, že se mohou líbit, a proto to někdy uslyším i od jiných lidí. Takže bych Vám chtěla říci, že pokud nejste spokojení, začněte v hlavě. Jedině potom má smysl konat. Nechtějte kudrnaté vlasy, když máte rovné, nechtějte rovné, když je nemáte. To co máte je vaší předností, a když jí dáte důvěru, odvděčí se Vám. Dokud si budete myslet, že je něco strašné, tak to strašné bude. Nezapomeňte, že psychika se promítá i do vzhledu, tak toho využijteLaughing 


Pro vlasy-in Tereza P.

Zažila jste nějakou příhodu čí zážitek se svými vlasy nebo účesem? Podělte se! Pište viz Kontakt. Těšíme se na Vaše příspěvky...

Podobné články

Victoria Beckham - Krátké mikádo střižené do podkovy, blond platinové barvy, s pěšinou na straněDobrý den, také já se podělím se svým zážitkem a možná mi i někdo poradí.... Celý život jsem nosila střídavě dlouhé, polodlouhé a krátké vlasy, chodila jsem ke kadeřnicím, ale stříhala se i sama.

jak-to-vidim-ja-kaderniceAsi každá žena či dívka chce vypadat krásně a originálně a jsme pro to schopny udělat cokoliv...tak jako já! Než jsem se vyučila kadeřnicí navštěvovala jsem kadeřníka ráda, byl to pro mne relax a vzrušující akce, jak budu vypadat.

Asymetrická, dlouhá ofina s hladkou délkou vlasůDvoubarevný střih s rovnou, plnou ofinouJemně zaoblený sestřihRáda bych přispěla svou "troškou do mlýna" a posílám Vám svou cestu k Andělovi - ke kadeřnici, která ze mě udělá hezčí a to mi pouze upraví vlasy.

vodnik-cesilko-a-jine-pribehyMinulý týden jsem se vzbudila a na stole ležel lísteček s tímhle vzkazem: "Tak hned po ránu něco pro zasmání...Už nevím, jak bych se udělala krásná, tak jsem si na hlavu napatlala to tvé barevné tužidlo...

mám taky vlasy kudrnaté ale žehlím si je

Ahoj, hrozně ti to s těma kudrlinama sluší ! =) Mně osobně přijde jako kravina si tyhle vlasy žehlit. Já sem vlasy měla tak do 12 úplně rovný a těžký, ale přišla puberta a oni se zkroutily(mám jěště menší kudrliny než ty). Žehlit je a trávit nad tím 2 hodiny, když se mi po chvíli hned zase zkroutí mě vážně nebavilo.... =). Řeším to tak, že když si myju hlavu, nandám na ní hodně šampónu a rozčešu hřebenem s velkýma mezerama(když jsou suchý tak to vážně nejde) šampón spláchnu a nanesu kondicionér-už bez oplachování.Vlasy ani nesuším. Nejhorší je, že když je chci mít rozpuštěný, tak tak musí uschnout. Udělat si culík a potom chtít vlasy rozpustit nepřipadá v úvahu, protože potom vypadám jak divoška. =D Teď už si sama sebe nedovedu s rovnýma vlasama představit. A přezdívkám jako je "Afro" se asi nidky nevyhnu, ale za krásu se platí =DDDDD (vtip)

Ahoj :-) Myslím že kudrny ti sluší,máš kliku že ti příroda takové vlásky nadělila.Navíc kudrnaté vlasy obvykle bývají husté..já mám "pár chlupů" a ještě jsou rovné,žádný účes nedží.Dala bych nevím co za takovou přírodní nadílku.A rozhodně poslední fotka je důkazem toho že se z tebe stala mladá,krásná a sebevědomá dívka.A všem holkám : jen tak dál :-). Lucka

já mám upa stejný problém..mám přezdívku "ovečka" a někdy i "afro" a dost mně to štve je mi teprve 12 a mám je hrozně moc kudrnaté když si je nažehlím tak sem jak strašák do zelí a nwm co s tím mám dělat už se teším až budu větší a budu je mít jak ty nebo dokonce i míň vlnité je mi jedno jak to bude až vyrostu jenom je nechci mít jak je mám ted

ahoj:) zkus vlásky zkroti pěnovým tužidlem na kudrnaté vlasy:)najdeš je v každé drogerii;)

Máš krásný vlasy a moc ti to sluší!! Já mám podobný problém. Měla jsem dřív přezdívku "ovečka". Tak jsem si postupem času začala vlasy žehlit, celou střední. Teď jsem v Anglii jako au-pair, nikdo mě tu nezná. každodenní žehlení mě přestalo po 4letech bavit a tak jsem se vrátila zpět ke kudrnatým vlasům. Zatím mě to baví :-) A hlavně je s tím teď o hodně méně práce! :-))

to se moc hezky čte...zůstaň u nich:)

Máš nádherné vlasy a je dobře, že jsi je začala používat jako tvou přednost, udělala jsi dobře :o)

děkuju :)

jsi moc krásná.. :) hlavně ta poslední fotka je nejkrásnější.. ;) musím se ale přiznat, že mám stejný problém, už je mi to teď ale celkem jedno.. i když mě ty vlasy trápí.. ty máš náhodou krásné vlasy! mi se líbí kudrnaté ale já je mám každé jinak a to mě fakt štve!! nemám je tak moc kudrnaté ale chtěla bych je mít buď úplně rovné nebo úplně kudrnaté.. ale já mám něco mezi tím.. vlní se mi ale tak hnusně.. spíš jsou krepaté.. :( a žehlička se každý den nedá používat.. :/

ahoj nejdříve bych ti chtěla moc poděkovat., podle toho co píšeš o svých vlasech, soudím, že máme hodně podobné... jenom záleží na tom co s nimi děláš:) já třeba už vůbec nic:D když si je umyju, nechám je volně uschnout, popřípadě můžeš zkusit různá tužidla nebo spreje, které podporují vlnité vlasy. Jsou k dostání v každé drogerii a vlasy po nich vypadají lepší. Dřív jsem jich spotřebovala spoustu a po vetření tužidla je navíc přestříkala lakem.., dala sem jim zabrat:) ale teď už mě víc posluchají a moje pravidlo číslo jedna je: žádný hřeben nebo kartáč!;) jinak se rozčesají do chemlonu...

Ahojky! Mám podobný "problém", dá-li se to tedy tak nazvat. Vlasy hodně kudrnaté a když je rozčešu, tak jsou jak chemlon, když ne, tak je zase vidět, že jsem se nečesala :-). Zkusím nějaké to tužidlo, snad to půjde i bez česání :-). Jinak ale vlasy moc neřeším - jsou takové, jaké jsou. Sestra stráví spoustu času foukáním a žehlením, ale to mě neba :-)

Hlavně je to o nervy to žehlení. Nesmíš do deště, do vlhka. Jinak je to na nic :-(( Zkus si vlasy dělat difuserem. Koukni na tohle video :http://www.stream.cz/video/114645-blaho-48-foukani-difuserem

náhodou, mě se ty kudrnaté vlasy moc líbí, jsou roztomilé :-)

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď